Informacje z miasta, regionu, powiatu. Wydarzenia, komentarze, opinie, reportaż, prawo i polityka, kultura, sport. Wszystko o mieście i regionie - Lubaczów.
niedziela, 12 listopada 2006
Zawieszenie wydawania Gazety Lubaczowskiej!
Drodzy czytelnicy, z przykrością muszę Was zawiadomić, iż Wasza ulubiona Gazeta Lubaczowska ;) z powodu mojego kilkutygodniowego wyjazdu zaprzestaje być wydawana. Postaram się od czasu do czasu, napisać coś nowego ale uzależnione to będzie od posiadanego wolnego czasu i dostępu do Internetu. Możliwe, że po powrocie wznowię Gazetę, ale niczego nie obiecuję.

Jeśli ktoś z drogich Czytelników jest zainteresowany prowadzeniem Gazety Lubaczowskiej, proszę o napisanie na adres emailowy redakcji.

Jednocześnie dziękuję obecnym czytelnikom, za Wasze odwiedziny na stronach naszej Gazety Lubaczowskiej.

Pozdrawiam
J.G.
14:14, gazetalubaczow , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 listopada 2006
Otwarcie nowej szkoły w Starym Dzikowie
PRZEGLĄD MEDIÓW: TWOJE RADIO LUBACZÓW

W dniu 9 listopada uroczyście otwarto nową szkołą w Starym Dzikowie, która otrzymała imię ks. Jana Twardowskiego. Sztandar dla nowej szkoły ufundowali producenci filmu Andrzeja Wajdy Post mortem. Opowieść katyńska, do którego część zdjęć będzie kręcona w zabytkowej cerkwi w Starym Dzikowie. Akt fundacyjny sztandaru podpisał sam reżyser. Uroczystościom religijnym przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński, który zaskoczył zebranych recytacją kilku wierszy i fraszek patrona szkoły, który spoglądał na zebranych z portretu z dobrotliwym uśmiechem.
Źródło: www.radiolubaczow.iap.pl
19:37, gazetalubaczow , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
W niedzielę idziemy do urn wyborczych!
W niedzielę 12 listopada, na terenie całego kraju, odbywają się już kolejne wybory samorządowe. Będziemy wybierać w nich swoich przedstawicieli w samorządach gminnych/miejskich, powiatowym, wojewódzkim oraz wójtów i burmistrzów. Już po raz drugi wyborcy będą wybierali bezpośrednio burmistrza w Lubaczowie oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu lubaczowskiego.

W niedzielę 12 listopada, możemy udać się lokali wyborczych, które będą czynne w godzinach od 6 rano do 20 wieczorem. Idąc do lokalu należy pamiętać o wzięciu swojego dowodu osobistego. Otrzymamy tam cztery karty do głosowania:
  1. Na burmistrza lub wójta swojej gminy/miasta
  2. Do rady gminy
  3. Do rady powiatu
  4. Do sejmiku wojewódzkiego
Na każdej karcie możemy oddać tylko jeden głos!

Na terenie całego naszego powiatu do rad gminnych oraz w przypadku Lubaczowa do rady miejskiej, wybierać będziemy kandydatów bezpośrednio. To znaczy, który kandydat w danych okręgu uzyska największą ilość głosów, ten otrzyma mandat.

Inna ordynacja obowiązuje do rady powiatu oraz sejmiku województwa. Tutaj wybory są proporcjonalne, podobne do wyborów parlamentarnych. Będziemy głosować na poszczególnych kandydatów, którzy będą na kartach wyborczych na listach swoich komitetów wyborczych.
J.G.
Śmiertelne potrącenie pieszego w Krowicy Lasowej
Wczoraj około godz. 20.35 w miejscowości Krowica Lasowa w powiecie lubaczowskim, doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 66-letni pieszy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca samochodu Volkswagen Passat jadąc prostym odcinkiem drogi najechał na leżącego na jezdni 66-letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca porzucił samochód i zbiegł z miejsca wypadku. Policjanci zatrzymali go w jego domu. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,87 promila alkoholu w organizmie.
Źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl
11:56, gazetalubaczow , Bezpieczeństwo
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 listopada 2006
Czy Lubaczów przestaje być miejscem bezpiecznym?
PRZEGLĄD PRASY: ŻYCIE PODKARPACKIE

Od dawna Lubaczów nie doświadczył takiej serii fatalnych wydarzeń jak w ostatnich dniach października. W tragicznych okolicznościach śmierć poniosło aż pięć osób.

Od dłuższego czasu opuszczony dom przy ul. 3-Maja 24 był odwiedzany przez miejscowych lumpów, którzy w budynku gospodarczym na zapleczu posesji urządzili sobie miejsce alkoholowych libacji. Kilka miesięcy temu w „stajence” – budynku bez drzwi i okien – zamieszkali dwaj bezdomni. Wyjątkowo ciepły październik nie skłaniał ich do szukania schronienia przed zimnem. W razie chłodów dogrzewali się, paląc wewnątrz ognisko i racząc się cieczami rozgrzewającymi różnego pochodzenia. Kilka miesięcy temu zmarł jeden ze stałych bywalców tego miejsca. Jako przyczynę zgonu ustalono zatrucie organizmu alkoholem. Szopę przy 3-Maja odwiedzał od czasu do czasu policyjny patrol, by sprawdzić, czy jej mieszkańcom nic się nie stało. Zwykle nie było powodów do policyjnej interwencji: zgłoszeń ze strony sąsiadów, skarg na zachowanie bezdomnych. Oni sami też nie szukali pomocy u ludzi, a nawet zdarzyła się odmowa zamieszkania w prowadzonym przez lubaczowski ośrodek pomocy społecznej schronisku dla bezdomnych, bo obowiązujący tam bezwzględny zakaz spożywania alkoholu był dla nich trudny do zaakceptowania.

Potraktowali go jak worek treningowy
Nie wiadomo jeszcze, czym narazili się lokatorzy „stajenki” trójce młodych mieszkańców Lubaczowa, którzy wieczorem 26 października wtargnęli do ich schroniska. Napastnicy zgasili świeczkę oświetlająca pomieszczenie, wyciągnęli pięćdziesięcioletniego Zdzisława W. i Mariana M. na zewnątrz i poczęli okładać obu pięściami i kopniakami. Jeden z młodzieńców tylko obserwował poczynania kolegów, którzy szczególnie długo pastwili się nad Zdzisławem W. – Traktowali go jak worek treningowy – mówi jeden z policjantów, biorących udział w śledztwie. W końcu napastnicy opuścili posesję. Skatowany mężczyzna całą noc przeleżał na podwórzu. Dopiero nazajutrz Zdzisława W. znalazł jego brat, który przyszedł w odwiedziny. Powiadomił pogotowie ratunkowe, które zabrało nieprzytomnego mężczyznę do szpitala. Policja wszczęła śledztwo; nabrało ono tempa po zgonie mężczyzny – po przeprowadzeniu sekcji zwłok okazało się, że przyczyną zgonu było nie – jak przypuszczano wcześniej – nadużycie alkoholu, ale ciężkie uszkodzenia wewnętrzne powstałe wskutek pobicia. Śmiertelne okazały się zwłaszcza urazy w obrębie czaszki ofiary.
Wiesław Bek
Źródło: Życie Podkarpackie, www.zycie.pl
18:22, gazetalubaczow , Bezpieczeństwo
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 listopada 2006
Publiczna debata z kandydatami na burmistrza Lubaczowa
Dzisiaj o godzinie 17:00 w hali sportowej SP Nr 2, odbyła się publiczna debata z kandydatami na burmistrza miasta Lubaczowa. W debacie uczestniczyli wszyscy kandydaci ubiegający się o to stanowisko. Więcej informacji podamy wkrótce.
Zdjęcia i info: www.e-lubaczow.com
Sesja naukowa - "Drogi Polski do Niepodległości 1918 w roku"
Jak nas poinformował Urząd Miejski, sesja popularno-naukowa pt. „Drogi Polski do Niepodległości w 1918 roku” została przełożona na dzień 14 listopada. Sesja ta odbędzie się  w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Organizatorami sesji jest młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.
J.G.
18:19, gazetalubaczow , Zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11